dr inż. Mariusz Kaleta

kaleta mariuszAsolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, doktorat w dziedzinie informatyki. Obecnie adiunkt w Instytucie Automatyki i Informatyki Stosowanej.

Jego zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia badań operacyjnych, optymalizację procesów dyskretnych, metody wspomagania podejmowania decyzji, projektowanie mechanizmów rynkowych, zagadnienia alokacji kosztów i profitów. Inicjator projektu M^3 w ramach którego powstał i jest rozwijany otwarty model danych i komunikacji dla rynków infrastrukturalnych.

Uczestniczył w kilku przedsięwzięciach komercyjnych związanych m.in. z audytem rozwiązań rynku bilansującego energii elektrycznej w Polsce, modelowaniem, symulacją i optymalizacją procesów biznesowych, projektowaniem i wdrażaniem oprogramowania.

Mariusz Kaleta jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu publikacji, w tym książek, artykułów w czasopismach zagranicznych i krajowych, referatów konferencyjnych, z dziedziny wspomagania decyzji i optymalizacji, projektowania mechanizmów rynkowych, modelowania procesów rynkowych, metodyk alokacji kosztów/dóbr.

Zainteresowania pozazawodowe są związane z gitarą, teorią muzyki.

Kontakt: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Nasi partnerzy

 

 

 sjsi

     instytut delbar

   

   inprogress

logo baner nasze

       house of skills

Nasze inne studia

zp logo 2018

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com