Artur Walczak

artur walczak 3478.20120910095801Ekspert IT, od kilkunastu lat zaangażowany w najciekawsze projekty informatyczne dla branży energetycznej.

Z wyróżnieniem ukończył studia na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, kierunek Informatyka. Od początku lat 90tych realizował wiele projektów informatycznych, wdrożeniowych, organizacyjnych i konsultingowych. Praktyk i ekspert w zakresie wdrożeń, eksploatacji oraz zarządzania IT, także w budowie rozwiązań organizacyjno-technologicznych wspierających biznes i świadczenie usług IT na poziomie spełniającym najwyższe wymagania. Autor szeregu publikacji i referatów, naukowych oraz profesjonalnych, uczestnik i prelegent licznych konferencji międzynarodowych. Posiada certyfikat ITIL Expert oraz certyfikaty audytora wiodącego w zakresie: ISO 20000 (system zarządzania usługami IT), ISO 27001 (system zarządzania bezpieczeństwem informacji) oraz BS25999 (system zarządzania ciągłością działania).

Brał udział w tworzeniu rozwiązań Rynku Energii w Polsce, m.in. jako autor architektury i kierownik projektu budowy rozwiązań informatycznych w zakresie planowania dobowego rynku energii SOREE i SOBRE. Współtwórca Towarowej Giełdy Energii SA oraz pierwszej w Polsce platformy obrotu wykorzystującej nowe technologie dla profesjonalnych zastosowań biznesowych w polskiej energetyce; był odpowiedzialny za m.in. zbudowanie od podstaw jej kompleksowej infrastruktury teleinformatycznej datacenter, aplikacji, systemów i organizacji IT.

Przez wiele lat na najwyższych stanowiskach menadżerskich w spółce PSE-INFO, gdzie nadzorował eksploatację i rozwój systemów IT dla branży energetycznej, w tym różnorodnych systemów informatycznych Operatora Systemu Przesyłowego, m.in. koordynował wyposażenie, rozbudowę i migrację złożonych systemów teleinformatycznych Operatora Systemu Przesyłowego do nowej siedziby oraz budowy procesów utrzymania dwóch równoległych ośrodków przetwarzania. Nadzorował, kierował i współuczestniczył w planowaniu i realizacji większych przedsięwzięć IT. Kierował ponad 100 osobowym zespołem IT, uczestniczył w budowaniu i organizacji służb odpowiedzialnych za dostarczanie usług o najwyższym priorytecie, wysokich wymaganiach dot. ciągłości i dostępności oraz za wsparcie usług krytycznych.

W informatycznej firmie doradczej PENTEGY jest obecnie Partnerem odpowiedzialnym za konsulting IT. W ostatnich latach nadzorował lub realizował informatyczne projekty konsultingowe, głównie dla branży energetycznej, gazowej oraz sektora finansowego.

W wolnych chwilach stara się nie myśleć o informatyce...

 

 

Nasi partnerzy

 

 

 sjsi

     instytut delbar

   

   inprogress

logo baner nasze

       house of skills

Nasze inne studia

zp logo 2018

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com