adw. Joanna Targowska-Zalewska

tagrowska zalewska j

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Prawa Amerykańskiego współorganizowanej przez Uniwersytet Warszawski i University of Florida oraz Studiów podyplomowych na kierunku Zarządzenie i Marketing w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Aplikację adwokacką ukończyła w 2012 roku w Izbie Adwokackiej w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zdobywała, m.in. w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. oraz międzynarodowych Kancelariach Prawnych Weil Gotshall & Manges Paweł Rymarz Sp. k. i Dewey Ballantine Grzesiak Sp. k., gdzie uczestniczyła w projektach due diligence wiodących spółek kapitałowych.

W latach 2007 – 2010 pracowała jako starszy specjalista w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie odpowiedzialna była za nadzór nad działalnością zakładów ubezpieczeń w kontekście przestrzegania praw ubezpieczonych oraz praw konsumenckich.

Joanna Targowska-Zalewska od lipca 2010 roku prowadzi indywidualną Kancelarię Adwokacką. Specjalizuje się w prawie cywilnym i administracyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru prawa nieruchomości, prawa bankowego oraz prawa ubezpieczeniowego. Od 2016 roku na stałe współpracuje z Kancelarią Prawną Gabrysiak i Wspólnicy s.c.

Od 2008 roku jest wpisana na listę mediatorów Sądu Polubownego przy KNF, a od 2016 roku także na listę stałych mediatorów prowadzoną przez Sąd Okręgowy w Warszawie, jako prowadząca mediacje z zakresu sektora finansowego.

Jako mediator specjalizuje się w prowadzeniu mediacji majątkowych, w szczególności dotyczących podziału majątku oraz w rozwiązywaniu sporów z zakresu ubezpieczeń gospodarczych oraz sektora bankowego. Dotychczas przeprowadziła kilkadziesiąt mediacji z zakresu prawa ubezpieczeniowego (ubezpieczenia na życie z UKF oraz ubezpieczenia majątkowe), z czego około 85% zakończyło się zawarciem przez strony ugody.

Od 2013 roku prowadzi zajęcia z zakresu podstaw prawa dla menadżerów IT na Studiach Podyplomowych „Zarządzanie Zasobami IT” prowadzonych na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej.

Jest zaangażowana w propagowanie instytucji mediacji jako alternatywnego sposobu rozwiązywania sporów prawnych. Jako prelegent uczestniczy periodycznie w wydarzeniach promujących mediację na rynku finansowym organizowanych przez Centrum Mediacji Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego, tj. w szczególności seminariach naukowych organizowanych przy okazji Międzynarodowych Dni Mediacji, corocznym wydarzeniu „Instytucja finansowa przyjazna mediacji” organizowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego. W filmie informacyjnym o mediacji („Przypadek pewnego jubilera”) przygotowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego, Joanna Targowska-Zalewska występuje w roli mediatora.

Nasi partnerzy

 

 

 sjsi

     instytut delbar

   

   inprogress

logo baner nasze

       house of skills

Nasze inne studia

zp logo 2018

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com