dr inż. Janusz Cendrowski

cendrowski januszDoktor nauk technicznych w dziedzinie informatyki. Długoletni pracownik Biura Bezpieczeństwa Łączności i Informatyki UOP, od roku 1994 członek Komitetu Technicznego 182 "Ochrona informacji w systemach teleinformatycznych" przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym. Współautor wielu polskich norm w dziedzinie technik zabezpieczeń. Aktualne kierownik Zespołu Architektury Bezpieczeństwa w Asseco Poland S.A. W zakres jego obowiązków wchodzą projekty w zakresie architektury bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, wdrożenia polityk bezpieczeństwa, systemów ISMS oraz audyty.  

Od wielu lat publikuje w prasie informatycznej i występuje na krajowych konferencjach naukowych poświęconych bezpieczeństwu teleinformatycznemu. Prowadził wiele szkoleń w tym zakresie. Posiada m.in. uprawnienia do prowadzenia szkoleń w zakresie informacji niejawnych, certyfikaty audytora wiodącego ISMS (ISO 27001), audytora wewnętrznego ISO 20000 i CEH. 

W kręgu jego zainteresowań naukowych znajdują się zagadnienia oceny poziomu bezpieczeństwa systemów informacyjnych, kreowania polityki bezpieczeństwa i związane z tym aspekty prawne i normalizacyjne, kryteria oceny produktów zabezpieczeń, w szczególności urządzeń i oprogramowania kryptograficznego oraz praktyczne aspekty implementacji systemów kryptograficznych. 

Jest wykładowcą na podyplomowym studium "Zarządzanie jakością i bezpieczeństwem informacji w środowisku IT".

 

Nasi partnerzy

 

 

 sjsi

     instytut delbar

   

   inprogress

logo baner nasze

       house of skills

Nasze inne studia

zp logo 2018

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com