Jolanta Marszewska

marszewska jolanta

Konsultant zmian, Coach, Dyrektor Zarządzający w firmie ZMIANA.pl

Facylitator na poziomie Advanced wg standardów brytyjskiego Instytutu ILM.

Licencjonowany Trener programu rozwoju facylitatorów biznesu Process Iceberg.

Prowadzi projekty doradcze w zakresie zarządzania zmianą/OD, strategii komunikacji, rozwoju pracowników, optymalizacji procesów dla polskich firm oraz międzynarodowych korporacji z rynku najnowszych technologii, usług finansowych i sektora FMCG. Posiada unikalne doświadczenie w procesach facylitacji grup. Prowadzi zajęcia z zarządzania zmianą w ramach podyplomowych studiów w Szkole Głównej Handlowej oraz na Politechnice Warszawskiej.

Przez ponad 15 lat związana była z międzynarodowymi organizacjami, liderami branży IT oraz konsultingu: Sun Microsystems, Dyrektor na Polskę Działu Szkoleń i Usług Edukacyjnych, Accenture Learning, Regional Project Leader. Była odpowiedzialna za strategie rozwoju biznesu Accenture Learning w regionie północnym Europy. W czasie swojej kilkudziesięcioletniej praktyki zawodowej zdobyła szerokie doświadczenie w budowaniu efektywnych zespołów, wspieraniu pracy grupowej oraz wdrażaniu programów zmian organizacyjnych.

Absolwent kierunku Automatyzacji Procesów Technologicznych na Politechnice Warszawskiej oraz Psychologii Zmian Postaw i Zachowań na Uniwersytecie Warszawskim.

Od 2007 roku jest aktywnym członkiem międzynarodowego stowarzyszenia facylitatorów IAF, a w roku 2010 zainicjowała powstanie Polskiego Stowarzyszenia Profesjonalnych Facylitatorów. Jest współtwórcą koncepcji programu studiów podyplomowych  z zakresu zarządzania projektami, prowadzonych od 2010 na Politechnice Warszawskiej, w których programie uwzględniono szeroko aspekty efektywnej pracy grupowej, w tym facylitacji.

W roku 2009 wprowadziła do Polski program profesjonalnej facylitacji według modelu Process Iceberg T.Mann'a aby, w oparciu o licencję RSCG,  oferując polskim menedżerom dwustopniowy program rozwoju kompetencji facylitacji, który w chwili obecnej jest już całkowicie zaadaptowany na polski rynek. W październiku 2011 wydała pierwszą książkę w języku polskim o profesjonalnej facylitacji autorstwa Tony Mann'a "Facylitacja - wiedza, umiejętności, sztuka czy magia". Do grudnia 2011 przeszkoliła w Polsce ponad 100 osób z profesjonalnej facylitacji według  tego modelu.

 

Nasi partnerzy

 

 

 sjsi

     instytut delbar

   

   inprogress

logo baner nasze

       house of skills

Nasze inne studia

zp logo 2018

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com