Nazwa przedmiotu: Praktyka metodyk zwinnych - poza klasyczne zarządzanie projektami
Wymiar: Warsztat 8h; internetowa gra symulacyjna poza godzinami zajęć
Wykładowcy: mgr Mariusz Kapusta
Charakterystyka przedmiotu:

Metodyki zwinne to nie tylko SCRUM. Agile to coś więcej niż tylko metodyka wytwarzania oprogramowania. To pewna filozofia na podstawie której powstały metodyki XP, SCRUM i inne. Obecnie po prostu musisz je znać, jeżeli chcesz być efektywnym managerem IT. Prowadzę projekty metodami zwinnymi od 2001 roku i miałem okazję widzieć dobre i złe zastosowanie tej idei. Chcę pokazać, gdzie kończy się marketing, a gdzie zaczyna rzeczywistość i jak sobie z tym radzić na co dzień.  


W czasie wykładu przyjrzymy się następującym zagadnieniom:
a)    Składowym metodyk zwinnych wg. standardu PMI
?    Value Driven Delivery
?    Angażowanie Interesariuszy
?    Pracy z zespołem
?    Zwinnemu planowaniu
?    Wykrywaniu i rozwiązywaniu problemów
?    Stałemu ulepszaniu
b)    SCRUM ? fakty i mity, czyli luka pomiędzy teorią a praktyką
c)    Case study z wdrożeń metodyk zwinnych:
?    w dużej międzynarodowej korporacji
?    Polskim oddziale międzynarodowej firmy


Poza regularnymi zajęciami wykładowymi proponuję uczestnictwo w grze symulacyjnej online ? każdy uczestnik otrzyma dostęp do gry ?Rzeczywistość Rozszerzona On-line? oraz otrzyma indywidualny raport oceniający jego działania. Nie tylko automatycznie wygenerowany wynik, ale także komentarz prowadzącego, który pomoże Ci przełożyć zdobytą wiedzę na praktykę.
Gra powstała w oparciu o wieloletnie doświadczenie i pozwoli Ci popełnić bezkarnie błędy, po to, żebyś nie popełniał ich w rzeczywistości. Bo te kosztują dużo więcej.


Krótki opis gry:
?    Sprawdź się jako kierownik projektu prowadząc innowacyjny projekt IT. Twoim zadaniem jest zbudować zespół, wybór sposobu działania, poradzenie sobie z trudnościami i zmianami w projekcie. W trakcie 4 rund napotkasz typowe problemy kierownika projektu, sprawdzisz, czy potrafisz podejmować decyzje w oparciu o narzędzia zarządzania projektami i jak radzisz sobie z presją. A co najważniejsze oprócz projektu będziesz odpowiadać też za utrzymanie cen akcji firmy na odpowiednim poziomie. Gotów na wyzwanie?

Uwagi:

W uzupełnieniu zajęć internetowa gra symulacyjna poza godzinami zajęć.

Nasi partnerzy

 

 

 sjsi

     instytut delbar

   

   inprogress

logo baner nasze

       house of skills

Nasze inne studia

zp logo 2018

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com